Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Aktualności

Zdolność do rozwiązywania testów

Wygląda na to, jakby działał tu jakiś wspólny czynnik, na przykład zdolność do rozwiązywania testów. Tak zwany "ogólny czynnik g" określa korelację pomiędzy podtestami.

Więcej…

Improwizacja a inteligencja

Osobnik inteligentny improwizuje i jest to raczej coś jak improwizacja jazzowa niż uporządkowany koncert Mozarta czy Bacha. W inteligencji chodzi o proces improwizacji, a następnie ostatecznego opracowania jego efekt w skali czasowej myśli i działania.

Więcej…

Simlock

Rekomendujemy Państwu stronę ułatwiający likwidację znanego zabezpieczenia SIM LOCK z większości odmian komórek dostępnych na rynku. Serwis internetowa simlock.pl jest przyjazny dla internauty a także pozwala w banalny sposób odbezpieczyć telefon do pracy wraz z innymi sieciami GSM.

Więcej…

Jak działa mózg?

Przyjmowano kiedyś, że trudne zadanie wzrokowe, związane na przykład, z poszukiwaniem jedzenia, „poszerza” korę wzrokową małpy w następnych pokoleniach, ale już nie korę słuchową.

Więcej…

Funkcje mózgu a inteligencja

Większość masy mózgu pełni funkcję izolacji pomiędzy poszczególnymi "uzwojeniami" mózgu, im więcej izolacji, tym szybciej przepływa przekaz. Kiedy zwierzęta stają się większe, odległości, które musi przybyć impuls nerwowy, również rosną.

Więcej…

czym jest inteligencjaByć może nie jesteśmy w stanie wyjaśnić inteligencji w pełni, dysponujemy jednak pewnymi przesłankami. Niektóre z nich dotyczą zachowania, inne neurofizjologii, jeszcze inne przypominają procesy ewolucyjne rozgrywające się na przestrzeni sekund.

książki na półceZnamy nawet pewne zasady samoorganizacji, które odpowiadają za produkt ostateczny - to sukcesywne tworzenie poziomów, na których kategorie i metafory walczą między sobą o przestrzeń w mózgu.

Wielkim problemem w zrozumieniu inteligencji jest nie kto, lecz raczej co nią jest, kiedy jest ona potrzebna i jak działa. Niektóre co inteligencji obejmują bystrość, przewidywanie, szybkość, twórczość i zdolność objęcia myślą jak największej liczby rzeczy jednocześnie.

Czy nasza inteligencja polega na tym, że mamy więcej czegoś, czego nie mają inne zwierzęta? Ocena oparta wyłącznie na rozmiarze mózgu może być myląca. Tylko powierzchnia zewnętrzna, kora mózgowa , zaangażowana jest w znaczący sposób w tworzenie nowych skojarzeń.

Polecamy także:

Funkcje mózgu a inteligencja

inteligencja, nauka, wiedzaWiększość masy mózgu pełni funkcję izolacji pomiędzy poszczególnymi "uzwojeniami" mózgu, im więcej izolacji, tym szybciej przepływa przekaz. Kiedy zwierzęta stają się większe, odległości, które musi przybyć impuls nerwowy, również rosną.

Więcej…

Simlock

m mikroskopRekomendujemy Państwu stronę ułatwiający likwidację znanego zabezpieczenia SIM LOCK z większości odmian komórek dostępnych na rynku. Serwis internetowa simlock.pl jest przyjazny dla internauty a także pozwala w banalny sposób odbezpieczyć telefon do pracy wraz z innymi sieciami GSM.

Więcej…

Na czym polega inteligencja

czym jest inteligencjaByć może nie jesteśmy w stanie wyjaśnić inteligencji w pełni, dysponujemy jednak pewnymi przesłankami. Niektóre z nich dotyczą zachowania, inne neurofizjologii, jeszcze inne przypominają procesy ewolucyjne rozgrywające się na przestrzeni sekund.

Więcej…

Przewidywanie a inteligencja

inteligencja, badanie iqNieświadome przewidywanie jest nierzadko źródłem powodzenia żartu albo trafności muzycznej parodii, jak chociażby w utworach P. D. Q. Bacha - chwyt polega na zawiedzeniu oczekiwań.

Więcej…

Co to jest inteligencja?

inteligencja, wiedzaInteligencję rozpatruje się zwykle w zaskakująco wąskich kategoriach, jakby co najwyżej polem prostej rywalizacji pomiędzy osobnikami, której celem jest uzyskanie wyniku powyżej średniej.

Więcej…